Sklep internetowy bez pieniędzy i magazynu? Tak! W dole strony podaję sprawdzone platformy internetowe.

gdzie, jak założyć stronę internetową, sklep internetowy, e-commerce,

Twój sklep internetowy. Od czego zacząć.

Najpierw przeczytaj…⬇

Na czym polega handel elektroniczny?

Handel elektroniczny, czyli właśnie e-commerce jest działalnością polegająca na kupowaniu, jak i na sprzedaży towarów i usług korzystając z Internetu. Każdy z nas może dokonywać zakupów za pomocą swoich komputerów oraz smartfonów i tym właśnie jest handel elektroniczny.

Chciałbyś założyć sklep internetowy?

Czytaj dalej!

Ogólne założenie jest takie, że e-commerce to handel, umożliwiający dwóm stronom zakup i sprzedaż usług i towarów, który wykorzystuje Internet jako metodę umożliwiającą finansowe transakcje pomiędzy konsumentami i sprzedawcami. W praktyce są to różnego typu działania, których celem jest dojście do sprzedaży/kupna. Najbardziej rozpowszechnioną formą takiego handlu są oczywiście sklepy internetowe jak mój sklep tutaj: https://sklep.eco-deco-art.pl/

Jakie są rodzaje e-commerce?

E-commerce, czyli handel online możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • B2B (Business to Business) to handel pomiędzy firmami. Takie zakupy mają miejsce np. kiedy to sklep detaliczny kupuje produkty od producenta, lub hurtowni.
  • B2C (Business to Customer) To oznacza handel pomiędzy firmami, a klientami prywatnymi. Takie zakupy mają miejsce, gdy osoba prywatna kupuje produkty w sklepach internetowych.
  • C2C (Customer to Customer) to handel, który ma miejsce pomiędzy osobami prywatnymi. Taka sprzedaż zachodzi wtedy kiedy to osoba prywatna kupuje produkt od inne osoby prywatnej, a nie od firmy.
  • C2B (Customer to Business) jest to sprzedaż w którym firmy kupują produkty nie od firm, lecz od osób prywatnych, co jest w pełni legalne i możliwe. Nie jest to częsty rodzaj handlu, gdyż prościej jest do firm kupować od innych firm. Ale taki handel jest możliwy.

Dlaczego handel elektroniczny jest tak popularny?

Handel elektroniczny jest już bardzo popularnym sposobem przeprowadzania transakcji. Są to transakcje prywatne, czyli C2C ( Client to Client ), oraz transakcje pomiędzy firmami, jak i transakcje między firmami i konsumentami prywatnymi. Handel online stał się bardzo popularny, gdyż jest prosty i wygodny.  Zakupy online są też dostępne i możliwe nie ważne gdzie jesteś byle tyli miałbyś Internet i to czyni je bardzo łatwymi i popularnymi.

E-commerce – jakie ma zalety?

Łatwy dostęp do zakupów. Sklepy internetowe nie są zamykane jak sklepy stacjonarne. Są wspaniałym rozwiązaniem dla Introwertyków takich jak np. ja, których zbyt duże kontakty z ludźmi niestety wyczerpują. Sklepy internetowe otwarte są 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu przez cały rok. Pewnie z tych też powodów dla mnie robienie zakupów online to świetny pomysł.

Sklep internetowy bez pieniędzy?

Chciałbyś zacząć własny sklep internetowy? Nie masz na to pieniędzy? To nic! Załóż sklep internetowy bez magazynu i kapitału. Korzystając z tego linku otrzymasz 10% rabatu na start w Redcart.

redcar.pl e-commerce, sklepy online, gdzie założyć sklep internetowy,

Więcej zalet sklepów online.


 Szeroki wybór produktów. W sklepach internetowych jakby nie było mamy w wiele większy dostęp do wszystkich możliwych sklepów i to bez wychodzenia z domu. To daje nam prosty i szybki dostęp do znacznie większej liczby produktów niż w sklepach stacjonarnych. W sklepach online możesz odwiedzić 10, czy 20 z nich w 1 godzinę, a w tą samą godzinę być może uda się Tobie odwiedzić jeden sklep stacjonarny.

szkolenia kursy online, zakupy online, e-commerce,


Ceny zazwyczaj lepsze. Sklepy online często oferują korzystne ceny. Jest tak dlatego, że koszty prowadzenia takiego sklepu są mniejsze niż w przypadku sklepu stacjonarnego.

Dodatkowo, klienci w prosty i szybki sposób mogą porównać ceny różnych produktów dlatego też sprzedawcy robią co mogą by ceny były przystępne.

 Prosty dostęp do informacji. Klienci mają łatwy dostęp do informacji o produktach dzięki wyszukiwarce, gdzie znajdujemy sporo sklepów internetowych sprzedających szukane przez nas produkty. Na stronach sklepów mamy specyfikacje, zdjęcia, a także opinię innych klientów. Dzięki temu każdy może dokładnie zapoznać się z produktami przed dokonaniem zakupu.


Dostawa pod drzwi, lub do pobliskiego paczkomatu. Sklepy internetowe często oferują szybką i wygodną dostawę. Te bardziej sprawne mogą dostarczyć Tobie twoje zakupu nierzadko nawet następnego dnia roboczego. E-sklepy oferują także możliwość zakupu produktów z wysyłką do dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu każdy z nas może kupować produkty w innym kraju, jeżeli nie są u nas dostępne.

Czy e-commerce ma wady?

Pewnie tak. Jedną z głównych jest to, że nie „widzimy”, kiedy pieniądze ubywają nam z portfela, gdyż ubywają nam jedynie z konta. Jeśli tego uważnie nie śledzimy i nie pilnujemy możemy wydać zbyt dużo i może się nagle okazać, że brakuje nam pieniędzy na ważne opłaty. Z tych powodów m.in. należy bacznie monitorować to ile wydajemy online płacąc przelewami.

Co wchodzi w skład e-commerce?

Branża e-commerce to po prostu handel elektroniczny, który odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych, oraz innych platform oraz aplikacji zakupowych. Należą do nich także serwisy aukcyjne, takich jak Ebay, Allegro i inne. Bardzo dobry darmowy przewodnik e-commerce odkrywający w prosty sposób wszystkie tajniki handlu online znajdziesz TUTAJ.

Jak nauczyć się e-commerce?

Podstawowe informacje są ogólnodostępne w sieci i nie są trudne. Są też gotowe sklepy internetowe z podłączeniem dropshippingu. To daje bardzo duże możliwości praktycznie każdemu, gdyż możemy otworzyć sklep internetowy – przetestuj za darmo, bez kapitału i magazynu. Jest to jedna z lepszych platform do zarabiania online bez kapitału gdzie możesz korzystać z rozbudowanej sieci dropshippingu.

Korzystając z powyższego linku otrzymasz 20% rabatu na założenie swojego sklepu w Selly. 

selly e-commerce jak założyć sklep internetowy bez pieniędzy dropshipping

Dla chętnych są też kursy e-commerce. Dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w handlu online dobrym pomysłem będzie skorzystanie z z płatnego kursu online, czy szkolenia stacjonarne prowadzone przez specjalistów od online marketingu. Dzięki kursom zdobędziesz potrzebną wiedzę, dzięki której będziesz mógł sprawniej rozwijać swój biznes.

Następnie miejsce z gotowymi sklepami internetowymi to CYBERFOLKS. Tutaj również masz możliwość założenia i prowadzenia profesjonalnego sklepu internetowego. W linku powyżej znajdziesz cennik gotowych sklepów, domen i hostingu.

gotowy sklep internetowy, hosting,

Gdzie jeszcze można założyć sklep internetowy za darmo?

Sklepy internetowe za darmo możesz założyć w poniższych miejscach. Te są całkowicie darmowe. Masz do dyspozycji wiele gotowych nowoczesnych szablonów do wyboru. Płaci się jedynie za hosting.

Narzędzia do sprawnego marketingu w e-commerce.

Możesz robić wszystko sam i pewnie także się Tobie uda, lecz przy większej sprzedaży przydają się narzędzia takiej jak to poniżej. Możesz wypróbować wiele z nich za darmo. Zobacz narzędzia potrzebne do udanej sprzedaży online znajdziesz TUTAJ.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o e-commerce?

Możesz dowiedzieć się sporo tutaj: Więcej o e-commerce.

Zobacz także: